Oprogramowanie Industry 4.0

Rozwiązania z zakresu komunikacji i monitoringu

W Contrologic z sukcesem dostarczamy spersonalizowane oprogramowanie dla przemysłu, które wpisuje się w koncepcję Przemysłu 4.0. Naszym celem jest identyfikacja kluczowych informacji o działaniu Twojej fabryki.

Połączenie tych informacji w logiczne ciągi, opisujące toczące się procesy, a następnie udostępnienie Ci tych danych do dalszej analizy w możliwie najbardziej przejrzystej formie.

Co oferuje nasze oprogramowanie?

1. Zbieranie i wizualizacja danych

Dzięki naszym rozwiązaniom możesz śledzić i zbierać dane produkcyjne w czasie rzeczywistym. Wielkoformatowe monitory, interaktywne panele i raporty umożliwiają efektywne zarządzanie produkcją.

2. Bezpieczeństwo i świadomość sytuacyjna

Nasze systemy to bezpieczeństwo na terenie fabryki. Dzięki nim możesz szybko reagować na sytuacje kryzysowe.

3. Oszczędność energii

Rozwiązania pozwalające na efektywne zarządzanie energią. Monitorujemy i zmniejszamy zużycie energii, co przekłada się na oszczędności.

Oprogramowanie i stanowisko zgłaszania awarii

Brak wydajnego systemu komunikacji w fabryce to #problem. U naszego klienta dotyczył on sposobu zgłaszania awarii maszyn. Nasze #rozwiązanie objęło autorski system ich zgłaszania wraz z infokioskiem do obsługi systemu z hali. Dlaczego napisaliśmy system od podstaw, choć na rynku istnieją gotowe rozwiązania? Ponieważ z punktu widzenia Klienta brakuje im kilku kluczowych funkcjonalności.

System wspomaga zarządzanie awariami od zgłoszenia do usunięcia, pozwala dzielić je na kategorie, nadawać statusy a informacja błyskawicznie trafia do właściwych adresatów. Dostęp do systemu zgłaszania awarii z hali produkcyjnej zapewnia teraz nasz infokiosk. Konstrukcję poprzedziło szczegółowe planowanie i staranny wybór elementów. Klawiatura z stali nierdzewnej jest odporna na zalanie i kurz, a stabilna i odpowiednio ciężka stalowa rama zapewnia komfort użytkowania. Szklana płyta przed ekranem to nie jedynie design, ale dodatkowa ochrona. Ergonomia całości umożliwia ustawienie infokiosku w dogodnym miejscu. #Rozwiązanie spełnia wszystkie życzenia Klienta, więc zadowoleni jesteśmy i my!

System ANDON

Doskonalenie procesów można postrzegać jako pracę z informacją. Tak na to zagadnienie spojrzał jeden z naszych klientów. W Contrologic stworzyliśmy więc dla niego kompletny system informacji produkcyjnej obejmujący praktycznie całą linię produkcyjną koparek. System zbiera dane z poszczególnych stanowisk oraz zapisuje w bazie SQL zdarzenia z linii, np suw linii, użycie kluczy dynamometrycznych, etc.  Statusy wizualizowane są na hali na kolumnach świetlnych, czasy zaś na tablicach synoptycznych. W biurze produkcyjnym znajduje się zaś monitor z wielkoformatową wizualizacją całej linii. Ciągłe monitorowanie dużej ilości informacji w czasie rzeczywistym poprawia bezpieczeństwo na hali. Patrząc zaś od strony zarządzania procesem produkcji, system stanowi podstawowe narządzie jego doskonalenia, dostarczając danych do optymalizacji na każdym stanowisku linii.

Elektroniczna księga wejść z wizualizacją – „EntryBook”

Zapewne często wchodząc na tereny fabryk ochrona skrupulatnie wpisuje wszystkie wasze dane do papierowej „księgi wejść”.  Znalezienie danych w takim tomisku to #problem, a wyciąganie  informacji byłoby benedyktyńską pracą. Nasz Klient, firma wiodąca w branży, także chciała mieć wiodące #rozwiązanie tego zagadnienia. Stworzyliśmy system, gdzie ochrona rejestruje gości elektronicznie, a wszystkie dane trafiają do bazy danych. Automatyczne raporty i zestawienia trafiają do odpowiednich osób w firmie, a wielkoformatowe monitory zainstalowane w budynku administracji, w czasie rzeczywistym wyświetlają statuty  gości znajdujących się na terenie zakładu. W razie sytuacji kryzysowych nasz system znacząco podnosi świadomość sytuacyjną, a to zapewnia  #bezpieczeństwo.

Zbieranie i wizualizacja danych z linii suszarniczej

Zbieranie pełnych informacji produkcyjnych z linii technologicznej to nie tylko korzyści procesowe. W tym przypadku główna #korzyść z agregacji danych to oszczędności energii. Nasze #rozwiązanie to z jednej strony komunikacja z linią technologiczną, pobieranie danych z jej sterownika. Z drugiej zaś strony to nasze autorskie oprogramowanie pozwalające w czasie rzeczywistym analizować napływające dane i dobrze gospodarować energią. A to duża #oszczędność.

Współpracuj z ekspertami